Antivirový šátek: Účinná ochrana proti koronaviru

Antivirový šátek s nanovlákennou membránou je designovou alternativou k nano rouškám a respirátorům FFP2. Šátky jsou v Česku uznávané místo respirátoru a lze je opakovaně používat i prát. Můžete je používat jako elegantní ale účinnou ochranu před koronaviry, můžete je používat při chřipkové epidemii nebo jako ochranu proti smogu či pylu.

Antivirový šátek s nanovlákennou membránou je designovou alternativou k nano rouškám a respirátorům FFP2.

Účinnost nano filtru v antivirovém šátku nanoSPACE

Antivirový šátek nanoSPACE v sobě má nanovlákenný filtr, který používá firma PARDAM pro výrobu respirátorů FFP3 a ANTI COVID. Nanovlákenná membrána má ověřených záchyt virů a bakterií 97-99,9 %. Zároveň nano filtr obsahuje nanočástice stříbra nanosilver, které mají antimikrobiální účinky.

Jak funguje nanovlákenný filtr v antivirových šátcích?

Nanovlákenný filtr si můžeme představit jako hustou síť utkanou z velmi tenkých vláken – nano vláken. Otvory v nanovlákenné membráně mají otvory veliké pouze několik desítek nanometrů, a díky tomu kapénky s viry, které jsou mnohonásobně větší, nemůžou projít.

Otvory v nanovlákenné membráně mají otvory veliké pouze několik desítek nanometrů, a díky tomu kapénky s viry, které jsou mnohonásobně větší, nemůžou projít.

Z čeho je antivirový šátek vyrobený?

Samotný šátek je vyroben z materiálu Coolmax, který je velmi populární mezi výrobci funkčního oblečení. A to proto, že je velmi lehký, prodyšný, dobře odvádí pot a rychle schne. Materiál Coolmax je sám o sobě chladivý a velmi příjemný pro pokožku, proto se z něj vyrábí oblečení do extrémního počasí. Nanovlákenný filtr je vyroben z 95 % z polypropylenu a z 5 % z polyamidu.

Proč jsou v nanovlákenné membráně použity nanočástice Nanosilver?

Stříbro se už od antického Řecka a Říma používá pro léčebné účely, a to pro svoje antibakteriální účinky. Například ve starém Římě byly pokrmy uchovávány ve stříbrných nádobách a do mléka se přidávaly stříbrné mince, aby se tak rychle nekazilo. Stříbrné nádobí panovníci nepoužívali jen pro parádu, ale aby si chránili svoje zdraví. Stříbro je vlastně přírodní antibiotikum.

Dnes se využívá stříbro v podobě nanočástic například v náplastech pro rychlejší hojení ran nebo v oblečení, kde zmírňuje zápach při pocení. Nanovlákenná membrána v antivirových šátcích nanoSPACE obsahuje nanočástice stříbra Nanosilver®, díky kterým nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se, a zároveň pomáhají eliminovat zápach způsobený pocením.

Nanovlákenná membrána v antivirových šátcích nanoSPACE obsahuje nanočástice stříbra Nanosilver®, díky kterým nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se, a zároveň pomáhají eliminovat zápach způsobený pocením.

Kdy a kde nosit antivirový šátek?

Nano šátek je vhodný nosit kdykoliv je zvýšené riziku přenosu respiračních onemocnění, a to především v hromadné dopravě, v čekárně u doktora nebo v přeplněných prostorech. Antivirové šátky NanoSPACE ale využijete i při cestování do smogem zasažených asijských měst nebo při pylové sezóně.

Pro koho jsou antivirové šátky určeny

Antivirové šátky jsou vhodné pro alergiky, astmatiky a lidi s chronickými onemocněními, kteří se potřebují chránit před virovými infekcemi, smogovými částicemi nebo alergeny. Jsou ale i ideální ochranou i pro každého během epidemií chřipky nebo koronavirové pandemii. Šátky jsou velmi prodyšné a vhodné pro osoby s oslabenou imunitou.

Antivirové šátky jsou vhodné pro alergiky, astmatiky a lidi s chronickými onemocněními, kteří se potřebují chránit před virovými infekcemi, smogovými částicemi nebo alergeny.

Jak se antivirové šátky udržují

Nanovlákenné šátky jsou pratelné, a to na 40 stupňů. Doporučujeme při praní použít dezinfekci na prádlo, která ničí při všech teplotách bakterie, plísně i viry. Tato dezinfekce by ale neměla obsahovat chlór, bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nelze sušit ani žehlit.

Jak dlouho na antivirovém šátku přežijí viry a bakterie?

Bakterie a viry potřebují ke svém životu příznivé podmínky. Ve většině případů proto bakterie a virů zpravidla do několika hodin umírají. V případě COVID-19 tomu ale tak není, na oblečení může vydržet i 24 hodin.

Bakterie a viry potřebují ke svém životu příznivé podmínky. Ve většině případů proto bakterie a virů zpravidla do několika hodin umírají.

Kde se antivirové šátky nanoSPACE vyrábí?

NanoSPACE je česká nanotechnologická firma, která produkty vyvíjí a vyrábí v jižních Čechách. Ve svých nano šátcích používá pouze českou nanovlákennou membránu a celý výrobní proces probíhá v České republice.

Jaké barvy antivirových šátků si můžete koupit?

Antivirové šátky NanoSPACE nabízí v šedé, černé a růžové barvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *