Nemáte rádi zvuk budíku? Nechte se vzbudit světlem

Jak se vyspíte, ovlivní celý den. Špatný spánek má vliv nejen na vaši náladu, ale i produktivitu či váhu. Není proto divu, že hitem roku 2017 budou technologie, které vám pomohou k lepšímu spaní. Rána jsou notoricky bolestná, pokud tedy nepatříte k těm, kteří si užívají drastický zvuk svého budíku. Našli jsme vychytávku, která ze vstávání udělá daleko příjemnější záležitost.

Světelný budík

Světelné budíky dokáží simulovat východ slunce po dobu 20-40 minut (záleží na tipu). V novějších budících si můžete zvolit i z několika škál barev. Postupné zvyšování jasu světla zajišťuje přirozené probouzení bez šoku a vstávání se stává daleko příjemnější záležitostí.

Pokud vás ale nedokáže vzbudit pouze světlo, u většiny budíků si můžete vybrat i z několik variant zvuků z přírody (déšť, ptačí zpěv apod.). Řada z vás určitě ocení i skvělou funkci simulující západ slunce, při které se pomalu snižuje zvuk a jas, abyste se zklidnili a ihned vklouzli do snových krajin.

FAKTA: Ve studii provedené na světelných budících Phillips 92 % uživatelů uvedlo, že se jim díky světelným budíků lépe vstává.

Budík

V Česku je zatím k sehnání pouze několik světelných budíků:

Světelný budík Beurer WL 30 za 998 Kč

Medisana WL450 za 1 599 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *