Recenze nanoSPACE: Dětské prostěradlo na matraci se zipem Nanobavlna®

Sháníte dětské prostěradlo, které bude nejen z příjemného materiálu, ale zároveň odolné proti roztočům? Pak by vás mohlo zaujmout dětské prostěradlo na matraci se zipem od nanoSPACE vyrobené z Nanobavlny®. Přečtěte si naši recenzi, kde vám prozradíme, co to ta Nanobavlna® vůbec je a jak jsou s ní děti spokojené.

Jak vybrat prostěradlo do dětské postýlky?

Při výběru prostěradla do dětské postýlky by vás měla zajímat především velikost a materiál. Prostěradlo by mělo přesně pasovat na rozměry dětské postýlky, aby nedocházelo k tomu, že se sesune, když se dítě byť jen trochu zavrtí.

Volba materiálu bývá o něco náročnější. Pokud ale víte, jaké možnosti existují a máte povědomí o jejich plusech a minusech, dětské prostěradlo vyberete snadno. Dětská prostěradla se vyrábí z:

  • Organických materiálů – Organické materiály, nejčastěji organická bavlna, jsou šetrné k dětské pokožce. Organické materiály bývají ale o něco dražší a nelze si vybírat z takového množství barevných provedení jako u jiných materiálů.
  • Mikrovláken – Polyester nebo polyamid patří mezi extrémně jemná umělá vlákna, která jsou velmi měkká a příjemná na dotek. Zároveň jsou odolná proti skvrnám. Jde ale o hřejivější materiály, a tak se v nich mohou děti více potit.
  • Nanovláken – Nanovlákna jsou prodyšná a odolná proti roztočům, což je ideální řešení pro děti s alergií. Prostěradla mají ale o něco vyšší cenu a omezené množství vzorů, ze kterých můžete vybírat.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vybrat čističku vzduchu?

Jak funguje dětské prostěradlo na matraci se zipem z Nanobavlny®?

Dětské prostěradlo z Nanobavlny® dokáže plně nahradit protiroztočový povlak na matraci. Nanobavlna® představuje revoluční textilii kombinující oblíbený bavlněný satén s funkční nanovlákennou tkaninou. Právě nanovlákna vytvářejí nepropustnou bariéru, která nedovoluje roztočům, virům ani bakteriím proniknout dovnitř prostěradla.

Nanobavlna® se skládá celkem ze tří vrstev:

  • Bavlněný satén – Svrchní vrstva je vyrobena ze 100% biobavlny. Tato přírodní tkanina je vysoce kvalitní, má hustou a pevnou strukturu, která je zárukou toho, že dětem vydrží prostěradlo opravdu dlouho. Navíc dokonale saje vlhkost, je prodyšná a přizpůsobuje se okolní teplotě. V létě tedy příjemně chladí a v zimě zase hřeje.
  • Nanovlákenná membrána – Vrstva nanovláken vytváří nepropustnou bariéru, která brání průniku roztočů, virů a bakterií.
  • Tkanina z polyesteru – Poslední vrstva je vyrobena ze 100% polyesteru, který dodává prostěradlu další pevnost a stabilitu.
Dětské prostěradlo z Nanobavlny® dokáže plně nahradit protiroztočový povlak na matraci. Nanobavlna® představuje revoluční textilii kombinující oblíbený bavlněný satén s funkční nanovlákennou tkaninou.

Jak hodnotíme dětské prostěradlo na matraci se zipem Nanobavlna®?

Povlak na matraci se zipem od nanoSPACE už máme nějaký ten pátek a jsme s ním nadmíru spokojení. Když ale přišli s dětským prostěradlem, které je o něco praktičtější, museli jsme ho hned vyzkoušet. Pokud jste také rodiče, tak nám jistě potvrdíte, že praktická stránka věci hraje v případě péče o děti velkou roli, někdy dokonce i tu hlavní. Podívejte, co na dětské prostěradlo se zipem a z Nanobavlny® říkáme.

TIP: Recenze: Protiroztočový povlak na matraci se zipem pro alergiky nanoSPACE

Balení

Dětské prostěradlo dorazilo v papírové krabici potažené pavučinkami. Oproti jiným protiroztočovým lůžkovinám s tmavě modrým pruhem papíru, jsou ty vyrobené z Nanobavlny® označené béžovým. Na něm klasicky najdete název produktu a jeho rozměry.

Po rozbalení krabice jsme dostali informační leták týkající se funkčnosti nanovláken a údržby prostěradla. Trochu nás zarazilo, že je na prostěradle pár černých teček. Na webových stránkách jsme ale pak našli, že jde o pozůstatky bavlníku, což dokazuje, že bavlna je opravdu bio a nebyla nijak bělená ani barvená.

Po rozbalení krabice jsme dostali informační leták týkající se funkčnosti nanovláken a údržby prostěradla. Trochu nás zarazilo, že je na prostěradle pár černých teček. Na webových stránkách jsme ale pak našli, že jde o pozůstatky bavlníku, což dokazuje, že bavlna je opravdu bio a nebyla nijak bělená ani barvená.

Kvalita materiálu a ušití

Použitá biobavlna je na omak velmi jemná, což nás velmi příjemně překvapilo. Zároveň splňuje certifikaci GOTS. Tento mezinárodně uznávaný standard upravuje celý proces výroby textilií z organických vláken, včetně zpracování, výroby, balení, označování, obchodování a distribuce. GOTS je považován za jeden z nejvyšších standardů v oblasti textilního průmyslu a zaručuje, že textilie splňují přísná ekologická a sociální kritéria.

Když musíte prostěradlem povléknout celou postel komplet, tedy i zespodu, je kvalitní ušití opravdu nezbytné. Švy jsou velmi pevné, zip se nikde nezadrhává a rohy, sedí tam, kde mají. Pořídili jsme dětské prostěradlo se zipem o rozměrech 120 x 60, ale k dispozici máte ještě rozměr 140 x 70. Kdyby vám ani jeden z rozměrů nevyhovoval, můžete si u nanoSPACE nechat ušít prostěradlo na míru.

Funkčnost

Syn je alergik a doma si zvykl spát na protiroztočovém povlaku naprosto bez problémů. Dětské prostěradlo se zipem Nanobavlna® jsme ho nechali vyzkoušet na chatě. Na rovinu musíme říct, že syn nepoznal žádný rozdíl a je mu tak nějak jedno, na čem spí, hlavně když ho nic nikde netlačí a neškrábe.

Pro nás je ale důležité, že se příznaky alergie, s nimiž dříve zápasil, ani po změně prostředí neprojevily. Syn spí nepřetržitě celou noc a nepotí se. Účinnost protiroztočového prostěradla pro děti s Nanobavlnou® můžeme tak jedině potvrdit.

Dětské prostěradlo na matraci se zipem Nanobavlna® prošlo testováním na Textilním zkušebním ústavu v Brně, Technické univerzitě v Liberci a Státním zdravotním ústavu v Praze.

Mimochodem, dětské prostěradlo na matraci se zipem Nanobavlna® prošlo testováním na Textilním zkušebním ústavu v Brně, Technické univerzitě v Liberci a Státním zdravotním ústavu v Praze.

TIP: Recenze nanoSPACE: Přikrývky, polštáře a povlaky pro alergiky + 10 % sleva

Údržba

Prostěradlo z Nanobavlny® doporučuje nanoSPACE prát podle potřeby v pracím prášku nebo gelu bez aviváže na 40 °C. Prostěradlo nechte po vyprání volně uschnout, protože sušením v sušičce by se zkrátila jeho životnost.

Dětské prostěradlo na matraci se zipem Nanobavlna®

Hodnocení
95%

Výhody a nevýhody produktu

👍🏻 Certifikovaný materiál.
👍🏻 Ověřená účinnost.
👍🏻 Odpovídající rozměry.
👍🏻 Není třeba povlékat další vrstvu.

👎🏻 Vyšší cena.
👎🏻 K dispozici pouze dvě barvy.

95%

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze: Protiroztočový povlak na matraci s gumou pro alergiky nanoSPACE

Často kladené dotazy

Z jakého materiálu je nejlepší dětské prostěradlo proti roztočům?

Pro děti, které jsou alergické na roztoče, jsou vhodná prostěradla s organických materiálů a především s nanovlákennou membránou představující ochrannou bariéru proti roztočům. Hlavní výhodou organických materiálů je šetrnost k dětské pokožce.

Jak často měnit dětské prostěradlo Nanobavlna® ?

Dětské prostěradlo na matraci se zipem Nanobavlna® perte dle potřeby. Po vyprání ho nechte volně uschnout a nesušte v sušičce.

Jak vybrat velikost dětského prostěradla?

Při výběru dětského prostěradla je důležité vzít v úvahu rozměry matrace. Změřte šířku, délku a výšku matrace. Poté zvolte prostěradlo s odpovídajícími rozměry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *