Recenze: Protiroztočový povlak na matraci se zipem pro alergiky nanoSPACE

Asi víte, že pokud se chcete zbavit roztočů v posteli úplně, musíte před nimi ochránit, kromě polštáře a přikrývky, i matraci. Dnes si od nanoSPACE zrecenzujeme protiroztočový povlak na matraci se zipem. Proč jsme si ho pořídili, když už doma máme povlak na gumu? Nejen o tom se s vámi podělíme v následujících řádcích.

Proč si pořídit povlak na matraci proti roztočům?

Roztoči vyvolávají u některých jedinců silnou alergickou reakci. Z tohoto důvodu byly vyvinuté protiroztočové lůžkoviny. I když si koupíte protiroztočový polštář a přikrývku, roztočů se nezbavíte. Přesunou se do matrace, kde dělají neplechu nadále. Ke 100% ochraně je zapotřebí pořídit ještě antialergický povlak na matraci, který stejně jako ostatní lůžkoviny funguje jako bariéra zabraňující roztočům proniknout do matrace a žít v ní.

TIP: Přikrývky, polštáře a povlaky pro alergiky + 10 % sleva

Jak funguje protiroztočový povlak na matraci se zipem od nanoSPACE?

Protiroztočový povlak na matraci od nanoSPACE má podobu vícevrstvé textilie s nanovlákennou membránou uvnitř. Právě membrána představuje neprostupnou bariéru, která efektivně zabraňuje roztočům proniknout do matrace. Roztočům, kteří v matraci žili ještě předtím, zase brání uniknout ven a protože se k nim nedostává potrava (odumřelé šupinky lidské kůže) a nemohou se množit, umírají.

U českého výrobce nanoSPACE si můžete vybrat celkem ze třech typů antialergických povlaků na matraci – se zipem, na gumu a ve formě plachty. Povlak na matraci se zipem se hodí na palandy nebo starší matraci, protože ji pokryje ze všech stran a chrání ji tedy před roztoči i zespodu.

Protiroztočový povlak na matraci od nanoSPACE má podobu vícevrstvé textilie s nanovlákennou membránou uvnitř.

Jak hodnotíme protiroztočový povlak na matraci se zipem pro alergiky od nanoSPACE?

Pokud jste četli naši recenzi na povlak s gumou, asi vás zarazilo, proč jsme si pořídili ještě ten se zipem. Odpověď je taková, že povlak se zipem nemáme doma, ale na chatě. Máme tam opravdu staré matrace, vyloženě takovou všehochuť, a přišlo nám to jako to nejjednodušší řešení.

Necháme si staré, ale pořád pěkné matrace a zároveň se ochráníme před roztoči. Ano, hrdě se hlásíme k těm, co nic nevyhodí. 😃

Balení

Protiroztočový povlak na matraci se zipem dorazil v pořádku, v pevné papírové krabičce s motivem pavučinek. Uzavřená držela díky tmavě modrému tvrdému papíru, který nejenže plnil funkci stužky, ale byly na něm informace, o tom, jaký produkt a v jakých rozměrech jsme si objednali.

Po otevření na nás, samozřejmě kromě povlaku, čekal informační leták vysvětlující princip protiroztočových lůžkovin od nanoSPACE a milé poděkování za nákup.

Kvalita materiálu a ušití

Povlak na matraci proti roztočům je ušitý z polyesteru a polyamidu. Právě polyamid představuje nanovlákennou membránu, která nás chrání. Povlak je velmi příjemný na dotek a měkký.

Materiál zároveň splňuje certifikaci o nezávadnosti látky OEKO-TEX® STANDARD 100. Jde o mezinárodně uznávaný standard prověřující a garantující, že látky použité ve výrobě splňují přísné normy a neobsahují žádné škodlivé látky nebo chemikálie, které by mohly škodit lidskému zdraví či životnímu prostředí.

Rádi vyzdvihneme i kvalitu ušití. Švy jsou hezky pevné, nikde nic nečouhá a hlavně odpovídají rozměrům. Možná to zní jako banalita, ale už jsme se u jiných výrobců setkali s tím, že rozměry vůbec neodpovídaly těm v popisu na webu.

Nesmíme zapomenout ani na ten zip, který byl hlavním důvodem, našeho výběru. Mimo to, že je dobře přišitý, se nikde nezadrhává a povlak se nám tak bez problémů rozepíná a zapíná.

Povlak na matraci proti roztočům je ušitý z polyesteru a polyamidu. Právě polyamid představuje nanovlákennou membránu, která nás chrání. Povlak je velmi příjemný na dotek a měkký.

Používání

Dle doporučení výrobce jsme na chatě ze všeho nejdříve vysáli matrace. Tím jsme se zbavili roztočů, kteří v matraci doposud žili. Pak už stačilo matraci povléknout do povlaku. Uznáváme, že pokud máte těžké matrace, tak povlékání nemusí být úplně to nejsnadnější.

Přes povlak pak musíte dát ještě své prostěradlo. Nebojte se, i když tam máte o jednu vrstvu navíc, povlak drží hezky na svém místě, nikam se nestáčí a neklouže po něm ani prostěradlo. My osobně bychom třeba vrstvu navíc nepoznali, kdyby nám o ní nikdo neřekl, ale každý to máme jinak.

Funkčnost

Protiroztočový povlak na matraci se zipem byl testován na průnik mikroorganismů, průnik prachových částic o velikosti 1 mikrometr, kožní snášenlivost a případné alergické reakce. Všemi testy úspěšně prošel a nanoSPACE tak garantuje 100% účinnost při záchytu alergenů produkovaných prachovými roztoči po 30 pracích cyklů.

S alergií na roztoče jsme bojovali nějaký ten pátek. Od té doby, co používáme protiroztočové lůžkoviny od nanoSPACE, nás všechny neduhy opustily, a to i na chatě. Protiroztočový povlak na matraci se zipem za nás jednoznačně funguje, ale jak vždy zdůrazňujeme, je třeba ho zkombinovat s ostatními lůžkovinami proti roztočům.

Mohlo by vás zajímat: Protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE

Údržba

Po rozbalení můžete povlak na matraci se zipem hned použít. Opět si dovolíme připomenout, že přes něj musí ještě přijít vaše vlastní prostěradlo (to už nemusí být protiroztočové). Velmi vás podle nás potěší, že při převlékaní prostěradla, není třeba převlékat i povlak. Otřete ho vlhkým hadříkem nebo vysajte.

Povlak se pere jednou ročně bez aviváže na 40 °C (v nutných případech můžete na 60 °C), v pracím gelu nebo prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Povlak nesušte v sušičce ani nežehlete, protože by se výrazně snížila jeho účinnost. Po vyprání nechte povlak volně uschnout.

Protiroztočový povlak na matraci se zipem pro alergiky nanoSPACE

Hodnocení
98%

Výhody a nevýhody produktu

👍🏻 Ověřená účinnost.
👍🏻 Certifikovaný materiál.
👍🏻 Pere se jednou ročně.
👍🏻 Česká výroba.

👎🏻 Někomu nemusí být vrstva navíc příjemná.
👎🏻 Dražší produkt.

98%

Jak hodnotí protiroztočový povlak na matraci se zipem od nanoSPACE ostatní?

V každé recenzi se snažíme o to, abyste si o produktu udělali obrázek sami a do nákupu vás nenutili. I v případě povlaku na zip vám doporučujeme pročíst veřejně dostupné recenze lidí, kteří mají s povlakem od nanoSPACE zkušenosti.

V každé recenzi se snažíme o to, abyste si o produktu udělali obrázek sami a do nákupu vás nenutili. I v případě povlaku na zip vám doporučujeme pročíst veřejně dostupné recenze lidí, kteří mají s povlakem od nanoSPACE zkušenosti.

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *