Jakou roušku nosit v létě?

Roušky, nano roušky, antivirové šátky, výměnné nano filtry nebo respirátory? Která ochrana je nejlepší na cesty, k doktorovi nebo na každodenní nošení? V čem se budete potit při třicítkách nejméně? A na co si dát pozor? A jak se to všechno od sebe liší? Dnes vám odpovíme na nejčastější dotazy, které na nás máte.

Do parného počasí jedině nano roušku

Není nic horšího než jet v bavlněné roušce autobusem, kde není klimatizace. Ty nechte doma, stejně jako jednorázovou chirurgickou roušku. Jakmile obyčejné chirurgické roušky zvlhnou, tak ztrácí svůj smysl.

Nejpohodlnější ochranou jsou obecně jednorázové nanovlákenné roušky. Nejenže vás chrání před viry, ale jsou také extrémně tenké a prodyšné. Jen tak vám nezvlhnou a dobře se vám bude dýchat. My v nabídce máme dva druhy nano roušek.

Levnější nano rouška SpurTex výborně drží tvar, je prodyšná a vyrábí se jak ve variantě se šňůrkami, tak i s gumičkami. Záchyt virů má 84 %, což odpovídá FFP2.

Nejlépe uděláte, když si pořídíte nanovlákennou roušku. Nejenže vás chrání před viry, ale také je extrémně tenká a prodyšná.

Výhody nano roušek

  • Ideální ochrana do letního počasí
  • Tenké, prodyšné
  • Ochrana proti alergenům, virům a bakteriím
  • Při sterilizaci je lze použít 2-3 x

Nejekonomičtější varianta: nano filtry

Pokud hledáte levnější způsob, jakým roušku nahradit, pak sáhněte po Nano filtrech. Můžete je vkládat do podomácky vyrobených bavlněných roušek, či si je pořídit v balíčku, kde najdete látkovou roušku s kapsou.

Výměnné nano filtry mají prokázanou až 98,68% filtrační účinnost při záchytu mikročástic – virů, bakterií, roztočů, částeček plísně, smogu i polétavé špíny. Jsou vhodné pro alergiky a astmatiky. 

V horkém letním počasím nano filtry ale příliš nedoporučujeme, protože se vkládají do látkových roušek, které nejsou tak prodyšné a dochází proto k pocení a přehřívání.

Pokud hledáte levnější způsob, jakým roušku nahradit, pak sáhněte po Nano filtrech. Můžete je vkládat do podomácky vyrobených bavlněných roušek, či si je pořídit v balíčku, kde najdete látkovou roušku s kapsou.

Výhody nano filtrů

  • Ekonomické
  • Možnost použití vlastní roušky
  • Nanovlákenný materiál s testovaným účinným záchytem

Nejkomfortnější varianta: Antivirové nano šátky

Anrivirové nano šátky jsou ideální volbou pro každodenní použití, kdy musíte ochranu úst a nosu dokola nandavat a sundavat.

Šátek je pratelný a obsahuje nanovlákennou membránu, která chrání před chřipkovými viry, bakteriální infekcí, smogem i plísněmi. Multifunkční tubusovité nákrčníky s nanovlákennou membránou je možné nosit během virové pandemie, ale i proti smogu či pylu.

Šátek je vyroben z materiálu Coolmax, který byl navržen pro oblečení do extrémních teplot. Dobře proto odvádí pot a rychle schne.

Na delší cesty autobusem či vlakem bez klimatizace během letního počasí a pobyty v neklimatizovaných prostorech doporučujeme spíše jednorázové nano roušky.

Anrivirové nano šátky jsou ideální volbou pro každodenní použití, kdy musíte ochranu úst a nosu dokola nandavat a sundavat.

Výhody nanovlákenného šátku

Jednoduché používání
Elegantní vzhled
• Materiál Coolmax
Nanovlákenná membrána, která se používá pro respirátory FFP3
• Dobře odvádí pot a rychle schne
Pratelné a snadno sterilizovatelné

Nejbezpečnější varianta: respirátory FFP3 a ANTI-COVID

Ať už patříte do rizikové skupiny, chystáte se k lékaři, pracujete ve zdravotnictví nebo se chcete cítit bezpečně při cestování do zahraničí, respirátory jsou jasnou volbou.

Doporučujeme respirátory FFP3 či s novou certifikací přímo proti COVIDU (respirátor Covid-19). U respirátoru je vždy důležitý nízký koeficient obtoku vzduchu kolem masky tzv. „FIT FAKTOR”. NanoSPACE nabízí nanovlákenné respirátory značky BreaSAFE, které lze používat opakovaně a patří ke špičce na trhu.

Nemají ventilek, který bývá u respirátorů kritickým místem, a díky 3D nanovlákenné konstrukci je neskutečně prodyšný. Balení 3 ks vystačí jedné osobě na 4-6 týdnů.

nano respirátory

Výhody respirátoru BreaSAFE

• Lze používat opakovaně
Maximální dostupná ochrana
• Nanovlákenná membrána se záchytem bakterií, virů a dalších submikronových částic 97-99 %
Bez ventilku
Perfektní těsnění

Chránit se i v létě před nepříznivými vlivy okolí nemusí být žádná věda. Stačí sáhnout po správném produktu a užívat si sluníčka se svými nejbližšími jen, co to jde.

Často kladené dotazy

Jaká je nejpohodlnější ochrana do městské hromadné dopravy?

Pokud trávíte delší čas v městské dopravě, která není dobře klimatizována, doporučujeme nano roušky. Pokud jezdíte klimatizovanými vlaky, autobusy či tramvajemi, vhodnější jsou šátky, které jsou ekonomičtější a jednodušší na používání v době, kdy není nutné venku nosit ochranu.

Co doporučujete, pokud se velmi potím?

Doporučujeme určitě nano roušky, které jsou velmi tenké a dobře prodyšné.

Bohužel nemůžu používat jednorázové nano roušky vzhledem k finanční náročnosti, jaké jsou mé možnosti?

Mezi ekonomičtější varianty patří při správném používání nano filtry, respirátory a šátky. Respirátory BreaSAFE lze používat opakovaně až 1-2 týdny (takto vás vyjde 17-35 Kč / den), jsou velmi prodyšné a ochranní vás nejlépe z výše zmíněných prostředků. Nano filtry budou v letních měsících méně pohodlné, pokud je budete vkládat do bavlněných roušek s kapsou, ale vyjdou vás na 17 Kč / den. Při správném zacházení může být velmi ekonomickou variantou i šátek. Při denním pranní vás vyjde den na 12,5-25 Kč, šátek zůstane funkční 1,5-2 měsíce, než se začnou objevovat první mikrotrhlinky v membráně a funkčnost membrány se začne snižovat. Pokud se rozhodnete jej prát 2-3x týdně a ostatní dny sterilizovat jiným způsobem, vydrží vám plně funkční i 3-4 měsíce. Pak vás vyjde jeden den na cca 6 Kč.

Patřím k rizikové skupině a často chodím k lékaři, co mi doporučíte za nejvhodnější ochranu?

Nejlepší ochranu poskytují určitě respirátory BreaSAFE, oproti rouškám a šátkům daleko lépe těsní. Pokud vám není příjemné nosit denně respirátor, na nákupy a místa s nižším rizikem používejte nano roušky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *