Méně uklízení a více čistoty: Jak pomáhají nanotechnologie v domácnosti?

Co kdybychom vám řekli, že už nikdy nebudete muset bílit, uklízet budete jen několikrát do roka, přestože všechno bude vždy zářit čistotou a na alergii už nebudete muset brát prášky? Zní to jako sen? Pokud si upravíte domov dostupnými nanotechnologiemi, přesně tak bude váš život vypadat.

Co jsou nanotechnologie?

Nanotechnologie je obor, který se zabývá manipulací materiálů v nanoměřítku. Nano, stejně jako mili nebo mikro, je předpona, která označuje velikost. Když bychom si to představili, tak jeden nanometr je jedna miliardtina metru. Nanotechnologie se používají v kosmetickém, elektrotechnickém, farmaceutickém ale i textilním průmyslu.

Hydrofobní prostředky šetří čas

Používáním hydrofobního prostředku s nanočásticemi oxidu křemíku výrazně snížíte spotřebu chemie a čas nutný k uklízení. Ošetřený materiál odpuzuje kapaliny, které se snadno skutálí po povrchu i s částicemi nečistot. Po pečlivé aplikaci hydrofobního nástřiku na umyvadla, dřezy, vany či sprchové kouty je nemusíte až několik měsíců čistit a leštit. Snížite spotřebu chemie a ušetříte si čas.

Mezi nanotechnologie patří hydrofobní prostředky, které využijete jak v koupelně, tak na nejrůznějším textilu.

Hydrofobní přípravky se samočistícím efektem na impregnaci textilu chrání materiál před opotřebením, odpuzuje špínu, vodu, oleje i krev. Snižuje náklady na čistírnu, redukuje spotřebu chemie v domácnosti. Je použitelný pro většinu přírodních i umělých tkanin. Vhodné na veškeré výrobky z textilu, např.: oblečení, obuv, batohy, nábytek, interiér auta, koberce.

Lůžkoviny s nanotkaninou brání množení roztočů

V běžném lůžku žijí milionové kolonie roztočů, kteří se živí zbytky naší kůže. Alergik a senzitivnější člověk se budí ráno vlivem alergenů (výkaly roztočů) unavený a podrážděný . Postel chráněná lůžkovinami s nanotkaninou zabraňuje shromažďování roztočů a jejich množení. Nabízí 100 % ochranu před alergeny a jsou doporučovanou prevencí rozvoje alergie u dětí.

TIP: Protiroztočový povlak na přikrývku pro alergiky nanoSPACE

Čistěte vzduch světlem

Pokud do vašeho domu proudí dostatečné množství světla, čistění vzduchu pomocí fotokatalytických nátěrů je pro vás ideální volba. Tyto nátěry likvidují organické nečistoty,VOC látky,viry,bakterie, spory, alergeny, toxiny, plísně, zápach, cigaretový kouř, dokonce i smog.

Navíc natřené povrchy zůstávají stále čisté. Výrobce garantuje minimálně 10 let účinnosti, více zatím není ozkoušené, protože se jedná o novou technologii, ale je dosti pravděpodobné, že plochy natřené fotokatalytickými nátěry vydrží sněhově bílé i několik desítek let.

Pokud do vašeho domu proudí dostatečné množství světla, čistění vzduchu pomocí fotokatalytických nátěrů je pro vás ideální volba.

Jak natřít fotokatalytickým nátěrem fasádu?

Nátěr nanášíme v třech vrstvách. První vrstvu doporučujeme provést nátěrem Protectam FN®1. Druhou a třetí vrstvu provádíme nátěrem Protectam FN®2. Na vytvoření 10 m2 oxidačního povrchu potřebujeme 1/3 l. Protectam FN®1  a 2/3 l. Protectam FN®2 . Při provádění nátěru válečkem nebo štětcen je nutno počítat s vyšší spotřebou

Jak natírat fotokatalytickým nátěrem vnitřní prostory?

Na svislé stěny v interiérech využijte funkční nátěr PROTECTAM FN®2. Nátěr nanášíme v třech vrstvách. 1 litr nátěru postačuje k vytvoření 10 m2 oxidačního povrchu (metoda – stříkání). Při provádění nátěru válečkem nebo štětcen je nutno počítat s vyšší spotřebou.

Na strop v interiéru je lepší funkční nátěr PROTECTAM FN®2 a PROTECTAM FN®3. Nátěr nanášíme v třech vrstvách. První vrstvu doporučujeme provést nátěrem PROTECTAM FN®2. Druhou a třetí vrstvu provádíme nátěrem PROTECTAMN FN®3. Na vytvoření 10 m2 oxidačního antibakteriálního povrchu potřebujeme 1/3 l.PROTECTAM FN®2 a 2/3 l. PROTECTAM FN®3. Při provádění nátěru válečkem nebo štětcem je nutno počítat s vyšší spotřebou.

Poradíme vám, jak natírat fotokatalytickým nátěrem vnitřní prostory.

Čistička vzduchu: parťák pro alergiky

Pokud byste měli tmavší prostory, v případě použití nátěrů byste je museli nasvítit UV světlem. V takových podmínkách doporučujeme zvolit na čistění vzduchu čističky, které jsou profesionálním pomocníkem pro všechny alergiky a astmatiky. 

Čističky vzduchu do bytu účinně ze vzduchu odstraňují pyly, bakterie i viry a čističky s filtrem s aktivním uhlím absorbují také pachy a plyny (nejčastěji formaldehyd, který se uvolňuje například z nábytku).

Pokud byste měli tmavší prostory, v případě použití nátěrů byste je museli nasvítit UV světlem. V takových podmínkách doporučujeme zvolit na čistění vzduchu čističky.

Přečtěte si, jak vybrat čističku vzduchu.

Věříme, že po přečtení předchozích řádků už pro vás nejsou nanotechnologie španělskou vesnicí. Dejte jim šanci udělat z vašeho domova to nejlepší prostředí. Nanotechnologie vás určitě nezklamou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *