Méně uklízení a více čistoty: Jak pomáhají nanotechnologie v domácnosti?

Co kdybychom vám řekli, že už nikdy nebudete muset bílit, uklízet budete jen několikrát do roka, přestože všechno bude vždy zářit čistotou a na alergii už nebudete muset brát prášky? Zní to jako sen? Pokud si upravíte domov dostupnými nanotechnologiemi, přesně tak bude váš život vypadat.

Nanotechnologie v domácnosti

Uklízejte jen 2x ročně

Používáním hydrofobního prostředku s nanočásticemi oxidu křemíku výrazně snížíte spotřebu chemie a čas nutný k uklízení. Ošetřený materiál odpuzuje kapaliny, které se snadno skutálí po povrchu i s částicemi nečistot. Po pečlivé aplikaci hydrofobního nástřiku na umyvadla, dřezy, vany či sprchové kouty je nemusíte až několik měsíců čistit a leštit. Snížite spotřebu chemie a ušetříte si čas.

Koupelna Nanospace

Dejte sbohem skrvnám od vína na gauči

Hydrofobní přípravky se samočistícím efektem na impregnaci textilu chrání materiál před opotřebením, odpuzuje špínu, vodu, oleje i krev. Snižuje náklady na čistírnu, redukuje spotřebu chemie v domácnosti. Je použitelný pro většinu přírodních i umělých tkanin. Vhodné na veškeré výrobky z textilu, např.: oblečení, obuv, batohy, nábytek, interiér auta, koberce.

Cítíte se ráno unaveni? Je to tím, že nespíte sami

V běžném lůžku žijí milionové kolonie roztočů, kteří se živí zbytkami naší kůže.  Alergik a senzitivnější člověk se budí ráno vlivem alergenů (výkaly roztočů) unavený a podrážděný . Postel chráněná  lůžkovinami s nanotkaninouzabraňuje shromažďování roztočů a jejich množení. Nabízí 100 % ochranu před alergeny a jsou doporučovanou prevencí rozvoje alergie u dětí.

Čistěte vzduch světlem

Pokud do vašeho domu proudí dostatečné množství světla, čistění vzduchu pomocí fotokatalytických nátěrů je pro vás ideální volba. Tyto nátěry likvidují organické nečistoty,VOC látky,viry,bakterie, spory, alergeny, toxiny, plísně, zápach, cigaretový kouř, dokonce i smog.

FN Nano fasáda

Zašpinění fasády

Navíc natřené povrchy zůstávají stále čisté. Výrobce garantuje minimálně 10 let účinnosti, více zatím není ozkoušené, protože se jedná o novou technologii, ale je dosti pravděpodobné, že plochy natřené fotokatalytickými nátěry vydrží sněhově bílé i několik desítek let.

Jak natřít fotokatalytickým nátěrem fasádu?

Co koupit:

Jak postupovat?

Nátěr nanášíme v třech vrstvách. První vrstvu doporučujeme provést nátěrem Protectam FN®1 . Druhou a třetí vrstvu provádíme nátěrem Protectam FN®2. Na vytvoření 10 m2 oxidačního povrchu potřebujeme 1/3 l. Protectam FN®1  a 2/3 l. Protectam FN®2 . Při provádění nátěru válečkem nebo štětcen je nutno počítat s vyšší spotřebou

Jak natírat fotokatalytickým nátěrem vnitřní prostory?

Co koupit:

Nátěr nanášíme v třech vrstvách. 1 litr nátěru postačuje k vytvoření 10 m2 oxidačního povrchu (metoda – stříkání). Při provádění nátěru válečkem nebo štětcen je nutno počítat s vyšší spotřebou.

Nátěr nanášíme v třech vrstvách. První vrstvu doporučujeme provést nátěrem PROTECTAM FN®2. Druhou a třetí vrstvu provádíme nátěrem PROTECTAMN FN®3 . Na vytvoření 10 m2 oxidačního antibakteriálního povrchu potřebujeme 1/3 l.PROTECTAM FN®2 a 2/3 l. PROTECTAM FN®3 . Při provádění nátěru válečkem nebo štětcen je nutno počítat s vyšší spotřebou.

Filtry nanočističek se nemusí čistit

Filtry nanočističek

Pokud byste měli tmavší prostory, v případě použití nátěrů byste je museli nasvítí UV světlem. V takových podmínkách doporučujeme zvolit na čistění vzduchu bezúdržbové nanočističky Nanoaircleaner. Filtry v nanočističkách Nanoaircleaner jsou speciální kovové lamely, na kterých je nanesena fotoaktivní látka na bázi TiO2. Tento fotoaktivní filtr nevyžaduje žádnou údržbu či čištění. Narozdíl od jiných čističek tak není nanočistička „lapačem prachu a nečistot”, protože veškeré nečistoty rozloží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *