Přírodní kapky do nosu: Ochrana, kterou potřebujete

Ano, slyšíte dobře. Na trhu existují kapky do nosu, které vám nejenže pomohou, abyste mohli lépe dýchat při rýmě, ale dokonce se používá i preventivně proti chřipce, nachlazení a alergii. A to není všechno, tento produkt je navíc 100 % přírodní. O jakém spreji mluvíme?

O přírodním práškovém spreji Nasaleze, který obsahuje celulózu. Pouze přírodní látky. Nic víc. Ačkoliv se to může zdát jako málo, ukázalo se, že tato čistě přírodní látka dokáže skoro zázraky. V momentě, kdy se celulózový prášek dotkne nosní sliznice, vytvoří se na ní gelová vrstva. Tento tenoučký bezbarvý filtr zachytí alergeny, viry a bakterii a neumožní jejich styk se sliznicí.

Příběh o geniální přírodní látce, které nechtěl nikdo věřit

Vše začalo na anglickém ostrově Isle of Man, kde pracoval starostlivý otec Mike James ve výrobně kosmetických masek. Měl doma syna, který trpěl silnými alergickými záchvaty často spojenými s infekcemi horních cest. Mike se o tom často svěřoval svým kolegům v naději, že od nich získá nějakou užitečnou radu. Zjistil ale zcela něco jiného. Kolegové se rozpovídali, že zatímco o dovolených se jim spouští alergie a jsou často nemocní, v práci nikdy.

Mike James měl doma syna, který trpěl silnými alergickými záchvaty často spojenými s infekcemi horních cest. Nic mu nepomáhalo. Až na přírodní kapky do nosu.

Nečekané zjištění

Mike James o tom začal přemýšlet, až ho napadla bláznivá myšlenka, že s tím musí souviset všudypřítomná oblaka celulózového prachu, se kterým se vysypávají pleťové masky. Mike se rozhodl, že vezme trochu prášku domů pro alergického syna a požádá ho, aby prášek vdechl nosem.  Stalo se něco neuvěřitelného. Zdravotní stav jeho syna se zlepšil a zlepšila se i jeho alergie.

Musel zasáhnout britský premiér

Mikovi došlo, že objevil něco zcela zásadní, co by mohlo pomoci alergikům a astmatikům po celém světě, ale neměl to jednoduché. Léková agentura totiž tak jednoduše geniálnímu přípravku nechtěla uvěřit, a k povolení výroby došlo až po intervenci samotného premiéra.

Ačkoliv je Nasaleze 100 % přírodní produkt, jeho účinky jsou dnes ověřeny klinickými studiemi a je uznávaným výrobkem nejen v Británii, ale i po celém světě. V Anglii je dnes doporučovaný Britskou alergologickou společností.

Ačkoliv jsou kapky do nosu Nasaleze 100 % přírodním produktem, jeho účinky jsou dnes ověřeny klinickými studiemi. Sprej je uznávaným výrobkem nejen v Británii, ale i po celém světě. V Anglii je dnes doporučovaný Britskou alergologickou společností.

Pro koho jsou kapky do nosu určené

Nosní sprej Nasaleze mohou používat dospělí, včetně těhotných a kojících žen. Pro děti je vhodný od 18 měsíců (3 let v případě Nasaleze Protect), ale měl by být používán pouze pod dozorem dospělých.

Mohlo by vás zajímat: 6 tipů, jak se zbavit rýmy

Jak se sprej používá

Sprej se používá preventivně, a to jak před alergickými reakcemi, tak i před nemocemi. Pokud se chystáte na procházku do parku a jste alergičtí na právě poletující pyly, je vhodné si aplikovat sprej, než opustíte domov. Stejné je tomu tak v chřipkové epidemii, použijte jej ráno, než vyrazíte do práce či do čekárny k doktorovi. 

Nasaleze můžete využívat tak často, jak jen potřebujete. Jedná se o čistě přírodní látku, na kterou nevzniká závislost. Pro efektivní ochranu po celý den je doporučováno sprej používat alespoň 3x denně a aplikace opakovat po každém větším kýchnutím či smrkání.

O dalších kapkách do nosu si můžete přečíst ZDE.

Komentáře: 2

  1. Zajímalo by mně přesné složení toho čistě přírodního spreje. Většinou to je totiž jen marketingový tahák

    1. Dobrý den, obsahuje celulózový prášek rostlinného původu a práškový extrakt z máty peprné (Nasalete Allergy), u Nasaleze Protect obsahuje celulózový prášek rostlinného původu, práškový extrakt z česneku medvědího a práškový extrakt z máty peprné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *