Recenze: Protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE

Také jste zjistili, že za vaší rýmou nestojí žádné viry ani bakterie, ale sprostí drobní roztoči? Pak jste určitě přišli i na to, že existuje řešení v podobě protiroztočových lůžkovin. Pořídili jsme si protiroztočový polštář se zipem od české firmy nanoSPACE, abychom zjistili, zda nám s naší alergickou rýmou opravdu pomůže. Přečtěte si následující recenzi, která by mohla pomoct i vám.

Recenze: Protiroztočový polštář nanoSPACE pro alergiky
Recenze: Protiroztočový polštář nanoSPACE pro alergiky

Jaký polštář pro alergiky?

Ne každému dělají roztoči problém, ale ti, co s alergií na roztoče zápasí, musí nebo by měli udělat zásadní řešení a vyměnit lůžkoviny, ve kterých spí. Během dvou let se totiž v běžném polštáři nahromadí roztoči, jejich výkaly i odumřelá těla, která tvoří až 10 % hmotnosti polštáře, a tak není divu, že mají citliví jedinci obtíže.

Při výběru polštáře pro alergiky musíte zvážit několik faktorů:

  • Materiál – Materiál polštáře by měl bránit roztočům v množení. Nejúčinnější jsou polštáře s nanovlákennou membránou.
  • Výplň – Dále je důležitý materiál výplně i jeho údržba. Označení hypoalergenní nutně neznamená, že vás polštář před roztoči ochrání. Hypoalergenní polštáře představují spíše řešení pro alergiky na peří, protože péřovou výplň nahrazuje kuličková. Do spousty kuličkových výplní se roztoči dostanou a spokojeně si tam žijí.
  • Přizpůsobení výplně – Pokud má polštář zip, znamená to, že si lze upravit výplň podle svých potřeb a také ji snadno udržovat.

Více o výběru správného polštáře se dočtete ZDE.

Jak funguje protiroztočový polštář se zipem pro alergiky?

Povrch polštáře pro alergiky obsahuje nanovlákennou membránu. Ta funguje jako filtr, který zabraňuje průchodu prachových roztočů a alergenů do výplně polštáře. Membrána je utkaná z extrémně tenkých vláken s rozměry v řádu několika desítek nanometrů – vlákno zkrátka nemáte šanci pouhým okem vidět.

Membrána s otvory velikosti 80 až 150 nm nedovolí roztočům o rozměrech 420 000 nm projít. Velikost výkalů roztočů se pohybuje od 1000 nm do 20 000 nm, a tak si membrána poradí i s nimi. Jen pro srovnání – otvory v klasických polštářích mají rozměry v řádu několika desítek mikrometrů, což už je pro roztoče dostatečně velké přivítání.

Recenze: Protiroztočový polštář nanoSPACE pro alergiky
Pomocný tester při recenzování polštáře

Recenze: Protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE

Pojďme přejít od teorie k praxi. Pořídili jsme si protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE, abychom zjistili, zda se na nanovlákennou membránu můžeme bez obav spolehnout.

Balení

Polštář přišel dobře zabalený v recyklovatelné krabici. Samotný Protiroztočový polštář se zipem pro alergiky byl ještě zabalen v ochranném obalu se zipem. Ten doporučujeme schovat, protože by se vám mohl ještě na něco hodit. Součástí balení byly samozřejmě i informace o tom, jak produkt funguje a instrukce, jak o něj pečovat.

Recenze: Protiroztočový polštář nanoSPACE pro alergiky
Pomocný tester při recenzování polštáře

Certifikace

Materiál polštáře splňuje certifikaci o nezávadnosti látky OEKO-TEX® STANDARD 100. Udělení standardu předchází prověření produktu na přítomnost škodlivých látek a chemikálií, které mohou mít negativní vliv na zdraví člověka.

Certifikace OEKO-TEX® STANDARD 100 vám tedy garantuje, že textilní výrobek splňuje přísná kritéria a neobsahuje žádné škodlivé látky ve škodlivých koncentracích. Produkty s tímto certifikátem jsou nejen bezpečné, ale i ekologické.

Obal polštáře
Obal polštáře

Kvalita

Vybrali jsme si polštář o rozměrech 70×90 cm, který je oboustranně prošitý. Díky tomu se výplň hezky rozloží a nenasune se na jednu stranu víc a na druhou míň, ať už spíme v jakékoliv poloze. Rozměry přesně vyhovují rozměrům našeho povlečení. NanoSPACE slibuje prodyšnost materiálu, což můžeme jen potvrdit, protože když se v noci zpotíme, tak není polštář navlhlý. Polštář je na omak velmi příjemný, ale to už je taková třešnička na dortu, které si všimnete při povlékání.

Recenze polštář nanoSPACE
Polštář nanoSPACE

TIP: Recenze: Protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky nanoSPACE

Funkčnost

Potom, co jsme polštář vybalili, tak jsme ho povlékli a hned vyzkoušeli. Rozdíl byl po první noci opravdu znát. Neprobouzelo nás neustálé kýchání, a tudíž byl kapesník ráno hezky suchý. Zpočátku jsme si říkali, že to byl jen náš pocit, protože jsme zkrátka věřili, že už nám něco konečně pomůže. Protože nás ale kýchání v noci od té doby netrápí, nebyl to pocit, ale pravda. Protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE funguje a vřele ho doporučujeme i vám.

Recenze: Protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE

Hodnocení
96%

Výhody a nevýhody produktu

👍🏻 Eliminace příznaků alergie na roztoče.
👍🏻 Možnost přizpůsobit množství náplně dle potřeby.
👍🏻 Jednoduchá údržba.
👍🏻 Česká výroba.

👎🏻 Vyšší cena.
👎🏻 Nelze sušit v sušičce.

96%

Mohlo by vás zajímat: Recenze: Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE

Hodnocení jiných uživatelů

Podívejte se, jak protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE hodnotí jiní uživatelé. Přeci jen, víc hlav, víc ví. Recenze firma zveřejňuje na svém webu hned pod produktem v záložce hodnocení. Recenze vám, stejně jako nám, pomohou udělat si lepší názor na to, zda produkt, teď tedy konkrétně polštář, opravdu stojí za vyzkoušení.

Podívejte se, jak protiroztočový polštář se zipem pro alergiky od nanoSPACE hodnotí jiní uživatelé. Přeci jen víc hlav, víc ví. Recenze firma zveřejňuje na svém webu hned pod produktem v záložce hodnocení.

Jak prát protiroztočový polštář se zipem pro alergiky?

Před prvním použitím můžete protiroztočový polštář se zipem pro alergiky vyprat, ale není to potřeba. Polštář se pere jednou ročně, takže s ním kromě povlékání není skoro žádná práce. Prát se musí bez aviváže a v pracím gelu, který neobsahuje chlór ani fosfor.

Pračku nastavte na 40 °C. Polštář můžete vyprat i na 60 °C, ale protože chcete, aby vám polštář vydržel co nejdéle, tak se to tolik nedoporučuje. Na sušičku zapomeňte a nechte polštář volně uschnout. Sice to nějakou dobu potrvá, ale lepší o polštář přijít na chvilku než úplně.

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Mohlo by vás také zajímat: Recenze na celoroční protiroztočovou sadu komplet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *