Jednoduché řešení alergie na roztoče

Alergie na roztoče se stala nežádoucí součástí vašeho života, co ale s tím? To budete celý život na práškách na alergii? Neexistuje nějaká vakcína?

Už delší dobu jste si říkali, že ta rýma nemůže být z nachlazení. Vždyť ji máte několik měsíců v roce, nebo celý rok? Ztratili jste zkrátka přehled o tom, kdy jste ji neměli. Rýma, oteklé oči a únava. Nejčastější příznaky alergie. Přes den je to lepší, ale to ráno, ráno jste na tom nejhůř. Vůbec se vám nechce vstávat. A v noci na chalupě se budíte s plným nosem.

Příčina alergie: Roztoči

Řešením alergie na roztoče nejsou jen prášky, ale speciální lůžkoviny od nanoSPACE.

Příčinou jsou roztoči. Malé kreatury, kteří miluji tmu, vlhko a živí se zbytky lidské kůže. Žijí v matracích, přikrývkách a polštářích, kde si tvoří kolonie. Po dvou letech jsou až 10 % hmotnosti polštáře roztoči. A to jste si mysleli, že celou dobu spíte (alespoň na své půlce postele) sami. Ne. Máte tam miliony kamarádů.

Tak vypereme přikrývku a polštáře! Chytré řešení, ale tomu pomůžete maximálně na týden a matraci tak jednoduše nevyčistíte. Pokud nechcete každý den brát pilulky na alergii, které s sebou nesou jako vedlejší efekt únavu.

Mezi nejčastější příčiny alergie na roztoče patří ucpaný nos, chronická rýma, kašel, ale i atopický ekzém u malých dětí.

Příznaky alergie na roztoče

Alergie na roztoče může vyvolat různé příznaky, které se liší v závislosti na osobě. Mezi nejčastější projevy alergie na prach však patří:

  • Ucpaný nos,
  • chronická rýma,
  • kašel,
  • zvýšená ranní únava a oteklý obličej,
  • opakované záněty dutin či nosohltanu,
  • opakované záněty středního ucha,
  • atopický ekzém, obzvlášť u malých dětí.

Jednoduché řešení existuje, dejte si ale pozor

Nejideálnějším řešením jsou speciální lůžkoviny Existují chemicky ošetřené, ze zhuštěného vlákna nebo s nanovlákennou bariérou. Chemii asi nechcete a v zhuštěném vláknu vám bude akorát zbytečně horko a navíc, neochrání vás před alergeny. Nejlepším řešením jsou proto lůžkoviny s nanovlákennou bariérou. Nanovlákna, to zní trochu děsivě…. není.

Nanovlákna jsou vytvořeny z klasického polyamidu (umělé tkaniny) a jedná se jen o velmi tenká vlákna. Češi přišli na to, jak je vyrábět průmyslově a utkat z nich tkaninu s tak malými otvory, že jimi roztoči ani jejich alergeny neprojdou. Výhodou je, že projde molekula vzduchu, takže je látka prodyšná a člověk se v ní nepotí.

TIP: Recenze: Celoroční protiroztočová přikrývka pro alergiky nanoSPACE

Jaké produkty ale vybrat?

Nejlevnější variantou jsou protiroztočové povlaky. Těmi povlečete matraci, přikrývku a polštáře. Pozor, na tento typ ochrany patří ještě vlastní povlečení. Jedná se proto o nejlevnější variantu, ale také o nejméně komfortní (zkrátka máte více vrstev, které se na přikrývce a polštáři hýbou).

Antialergické povlaky Nanospace.

Druhou variantou je povlak na matraci, a pak přímo polštář přikrývku s nanovlákennou bariérou. Tato varianta je dražší, ale mnohem komfortnější.

Pokud ale máte skvělou přikrývku a polštář, kterou nechcete vyměnit, můžete si pořídit povlečení a prostěradlo z nanobavlny. Je to sice nejdražší varianta, ale nemusíte se tak vzdát svých oblíbených lůžkovin, které už doma máte.

Pokud máte skvělou přikrývku a polštář, kterou nechcete vyměnit, můžete si pořídit povlečení a prostěradlo z nanobavlny.

Mohlo by vás zajímat: Recenze nanoSPACE: Celoroční protiroztočová sada komplet

A nevytváříme tím nepřirozené prostředí?

Nezapomínejte, že roztoči jsou i přirozeně ve vzduchu a setkáme se s nimi přes celý den. Co vám opravdu vadí jsou jejich kolonie a že v tom mraveništi roztočů v noci spíte. Je to jako kdybyste měli alergii na kočku a dali si ji na noc na hlavu. To byste asi neudělali. Tak proč byste měli spát na roztočích?

Přečtěte si další články o tom, jak bojovat s alergií na roztoče.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *