Co dělat s alergií na roztoče? Jednoduché řešení

Dobře, zjistili jste, že máte alergii na prach, co ale s tím? To budete celý život na práškách na alergii? Neexistuje nějaká vakcína?

Už delší dobu jste si říkali, že ta rýma nemůže být z nachlazení. Vždyť ji máte několik měsíců v roce, nebo celý rok? Už jste ztratili přehled o tom, kdy jste ji neměli. Rýma, oteklé oči a únava. Nejčastější příznaky alergie. Přes den je to lepší, ale to ráno, ráno jste na tom nejhůř. Vůbec se vám nechce vstávat. A v noci na chalupě se budíte s plným nosem.

Příčina alergie jsou malá ošklivá zvířátka: Roztoči

Roztoči pod mikroskopem
Malá ošklivá zvířátka v posteli: Roztoči

 

Příčinou jsou roztoči. Malé kreatury, kteří miluji tmu, vlhko a živí se zbytky lidské kůže. Žijí v matracích, přikrývkách a polštářích, kde si tvoří kolonie. Po dvou letech jsou až 10 % hmotnosti polštáře roztoči. A to jste si mysleli, že celou dobu spíte (alespoň na své půlce postele) sami. Ne. Máte tam miliony kamarádů.

Tak vypereme přikrývku a polštáře! Chytré řešení, ale tomu pomůžete maximálně na týden a matraci tak jednoduše nevyčistíte. Pokud nechcete každý den brát pilulky na alergii, které s sebou nesou jako vedlejší efekt únavu.

Tatínek a miminko s alergií
Spánek je důležitější než si myslíme. Bez dobrého spánku jsme celý den unavení

Jednoduché řešení existuje, dejte si ale pozor

Nejideálnějším řešením jsou speciální lůžkoviny Existují chemicky ošetřené, ze zhuštěného vlákna nebo s nanovlákennou bariérou. Chemii asi nechcete a v zhuštěném vláknu vám bude akorát zbytečně horko a navíc, neochrání vás před alergeny. Nejlepším řešením jsou proto lůžkoviny s nanovlákennou bariérou. Nanovlákna, to zní trochu děsivě…. není.

Nanovlákna jsou vytvořeny z klasického polyamidu (umělé tkaniny) a jedná se jen o velmi tenká vlákna. Češi přišli na to, jak je vyrábět průmyslově a utkat z nich tkaninu s tak malými otvory, že jimi roztoči ani jejich alergeny neprojdou. Výhodou je, že projde molekula vzduchu, takže je látka prodyšná a člověk se v ní nepotí.

Jaké produkty ale vybrat?

Nejlevnější variantou jsou protiroztočové povlaky. Těmi povlečete matraci, přikrývku a polštáře. Pozor, na tento typ ochrany patří ještě vlastní povlečení. Jedná se proto o nejlevnější variantu, ale také o nejméně komfortní (zkrátka máte více vrstev, které se na přikrývce a polštáři hýbou).

Antialergické povlaky Nanospace
Do povlaků povlečete vlastní matraci, polštář a přikrývku (recenze)

Druhou variantou je povlak na matraci, a pak přímo polštář přikrývku s nanovlákennou bariérou. Tato varianta je dražší, ale mnohem komfortnější.

Pokud ale máte skvělou přikrývku a polštář, kterou nechcete vyměnit. Můžete si pořídit povlečení a prostěradlo z nanobavlny. Je to sice nejdražší varianta, ale nemusíte se tak vzdát svých oblíbených lůžkovin, které už doma máte.

Alergie z roztočů
Jednoduché a rychlé řešení: Nanovlákna

A nevytváříme tím nepřirozené prostředí?

Nezapomínejte, že roztoči jsou i přirozeně ve vzduchu a setkáme se s nimi přes celý den. Co vám opravdu vadí jsou jejich kolonie a že v tom mraveništi roztočů v noci spíte. Je to jako kdybyste měli alergii na kočku a dali si ji na noc na hlavu. To byste asi neudělali. Tak proč byste měli spát na roztočích?

Přečtěte si další články o tom, jak bojovat s alergií na roztoče:

10 tipů, co dělat při alergii na prach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *