Recenze nanoSPACE: Celoroční protiroztočová sada komplet

Pokud vás neustále trápí roztoči a rozhodli jste se vyzkoušet protiroztočové lůžkoviny bude vás zajímat naše recenze na produkt od největšího českého výrobce protiroztočových lůžkovin – nanoSPACE. Protože jsme mysleli také na ekonomické hledisko, rozhodli jsme se vyzkoušet celoroční protiroztočovou sadu, kde najdete polštář i přikrývku.

Recenze celoroční sada nanoSPACE
Recenze celoroční sada nanoSPACE

Proč spát v protiroztočových lůžkovinách?

Odpověď na otázku, proč používat protiroztočové lůžkoviny, je možná podle některých z vás docela jednoduchá – no přeci kvůli roztočům. Víte ale konkrétně, co díky protiroztočovým lůžkovinám získáte? Pojďme si shrnout výhody těchto produktů:

  • Prevence alergií – Protiroztočové lůžkoviny jsou navrženy tak, aby minimalizovaly váš kontakt s prachovými roztoči, kteří patří k nejčastějším spouštěčům alergie. Protiroztočové lůžkoviny brání množení roztočů, a tak se snižuje riziko rozvoje alergických reakcí. Zároveň nepustí alergeny ani dovnitř.
  • Zlepšení kvality spánku – Hodně lidí má kvůli prachovým roztočům problémy se spánkem. Používání lůžkovin s ochrannou bariérou podporuje klidnější a zdravější spánek.
  • Dlouhodobá životnost – Protiroztočové lůžkoviny mají oproti těm klasickým delší životnost, kterou samozřejmě ještě o něco prodloužíte správnou údržbou.

Jak protiroztočové lůžkoviny fungují?

Protiroztočové lůžkoviny obsahují nanovlákennou membránu. Ta se skládá z jemných vláken, která nedovolí roztočům proniknout ani dovnitř, ani ven. Roztoči se zároveň nedokážou v protiroztočových lůžkovinách s nanovláknem množit a umírají.

Nanovlákna mají rozměry na úrovni několika desítek nanometrům (nanometr je 1000x menší než mikrometr). Pro lepší představu si otvory v klasických mikrovlákenných lůžkovinách přirovnejte k díře ve zdi po kulovém blesku a otvory v nanovlákenné membráně k otvoru v papíře propíchnutém špendlíkem. Je nám jasné, že jste se s dírou ve zdi po kulovém blesku pravděpodobně nesetkali, ale i přesto už tušíte, jak protiroztočové lůžkoviny fungují.

Recenze celoroční sada nanoSPACE
Recenze celoroční sada nanoSPACE

TIP: Jak se zbavit roztočů (kompletní průvodce)

Pro koho je celoroční protiroztočová sada komplet určená?

Protiroztočová sada obsahuje jeden oboustranně prošitý kuličkový polštář se zipem o rozměrech 70×90 cm a celoroční přikrývku o rozměrech 140×200 cm. Oba produkty jsou vhodné pro alergiky i astmatiky. Rozměry odpovídají klasickým českým rozměrům, na který jsme odjakživa zvyklí, a tak na ně bude sedět i starší povlečení.

Přikrývka je tak akorát tlustá, takže v ní nebude v létě horko a v zimě zima. Každý má ale rád na noc jinou teplotu. Sada se doporučuje do ložnice o teplotě 21 °C – 22 °C. Pokud dáváte přednost jiným teplotám, doporučujeme tomu uzpůsobit nákup a podívat se po teplejší nebo naopak tenčí variantě.

Přečtěte si, jak vybrat lůžkoviny pro alergiky.

Materiál, ze kterého je polštář i přikrývka vyrobena, splňuje certifikaci OEKO-TEX® STANDARD 100, což znamená že prošel testováním na škodlivé látky. Produkty, které obdrží tuto certifikaci, jsou bezpečné a šetrné k lidskému zdraví.

Recenze polštář nanoSPACE
Recenze celoroční sada nanoSPACE

Mohlo by vás zajímat: Recenze na protiroztočový polštář se zipem pro alergiky

Jak celoroční protiroztočovou sadu používat?

Potom, co otevřete pečlivě zabalený balíček v recyklovatelné krabici, je přikrývka a polštář uložená v uzavíratelném ochranném obalu. Balení samozřejmě obsahuje informační leták týkající se údržby lůžkovin. Prodejce nezapomněl ani na slíbený dárek ZDARMA.

Po vybalení není potřeba lůžkoviny prát a můžete je rovnou povléknout. Povrchový materiál tvoří z 99 % polyester (mikrovlákno) a z 1 % polyamid 6 (nanovlákenná membrána). Výplň se skládá ze 100% polyesteru, jde konkrétně o kuličkové duté vlákno UNICO.

Zásluhou použitého materiálu jsou lůžkoviny nejen účinné, ale zároveň příjemné a lehké, takže s povlékáním není žádný problém. Díky ideálním rozměrům lůžkoviny uvnitř povlečení nikam nesjíždí.

Celoroční protiroztočovou sadu jsme podrobili měsíčnímu testování. Rozdíly jsme pocítili už po prvních třech dnech. V noci nemáme problémy s kýcháním ani ucpaným nosem a probouzíme se maximálně odpočatí.

Pročítali jsme si i veřejně dostupné recenze a jsme rádi, že náš názor sdílí další spokojení zákazníci nanoSPACE. Hlavním přínosem jsou protiroztočové lůžkoviny pro alergiky, neudělají s nimi chybu ale ani ti, kteří s alergickou reakcí potíže nemají.

Mohlo by vás zajímat: Recenze: Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE

Jak o celoroční protiroztočovou sadu pečovat?

Výrobce doporučuje prát protiroztočový polštář a přikrývku v pračce jednou až dvakrát ročně na 40 °C (v případě při potřeby můžete protiroztočové lůžkoviny vyprat na 60 °C). Nepoužívejte aviváž a raději zvolte prací gel či prášek, který neobsahuje chlor a fosfor. Po vyprání nechte lůžkoviny volně uschnout. Sušení v sušičce, třeba i na nízkou teplotu by mohlo snížit účinnost produktů.

Mohlo by vás zajímat: 7 tipů pro lepší spánek

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Často kladené dotazy

Co obsahuje celoroční protiroztočová sada od nanoSPACE?

Sada obsahuje přikrývku a polštář s nanovlákennou membránou, která zabraňuje roztočům uvnitř lůžkovin žít a množit se.

Jak často bych měl/a protiroztočové lůžkoviny prát?

Doporučujeme prát protiroztočové lůžkoviny 1x až 2x za rok na teplotu 40 °C bez aviváže a v pracím gelu nebo prášku bez obsahu chloru a fosforu.

Jsou lůžkoviny vhodné pro alergiky?

Ano, lůžkoviny nanoSPACE jsou navrženy speciálně pro alergiky a astmatiky. Nanovlákenná membrána zabíjí prachové roztoče, které spouští alergickou reakci.

Jaké jsou rozměry polštáře a přikrývky?

Polštář se zipem má rozměry 70×90 cm a přikrývka 140×200 cm.

Můžu lůžkoviny sušit v sušičce?

Sušení v sušičce ani na nízkou teplotu nedoporučujeme, protože byste mohli výrazně zkrátit životnost protiroztočových lůžkovin.

Co znamená certifikace OEKO-TEX® STANDARD 100?

Certifikace OEKO-TEX® STANDARD 100 znamená, že produkt byl testován na škodlivé látky a splňuje vysoké standardy bezpečnosti pro lidské zdraví.

Jak dlouho trvá dodání produktu?

Doba dodání protiroztočových lůžkovin se odvíjí od vybraného dopravce. Pokud je celoroční protiroztočová sada komplet skladem, trvá její dodání maximálně 3 pracovní dny.

Komentáře: 2

  1. Dobrý den, prosím o sdělení, zda se může protiroztočový povlak nanoSPAce na přikrývku prát v automatické pračce a následně vyždímat. Jde mi o ždímání v konečném praní.
    Děkuji za odpověď

    1. Dobrý den, ano, protiroztočový povlak ždímat můžete, ale doporučuje se maximálně 1000 otáček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *