Recenze: Celoroční protiroztočová přikrývka pro alergiky nanoSPACE

Jestli zvažujete nákup lůžkovin proti roztočům, neměla by vám uniknout protiroztočová přikrývka pro alergiky od nanoSPACE. Na testování jsme si vybrali tu celoroční, abychom si nemuseli kupovat přikrývku zvlášť na léto a zvlášť na zimu. Přečtěte si, jak jsme s celoroční přikrývkou pro alergiky nanoSPACE spokojení.

K čemu slouží antialergická přikrývka?

Antialergická přikrývka je navržena tak, aby minimalizovala riziko alergických reakcí u osob náchylných k alergiím. Přikrývky pro alergiky se obvykle vyrábí z materiálů, které jsou odolné vůči alergenům, s nimiž se můžete v posteli setkat. Jde konkrétně o roztoče, peří a prach. Pro alergiky se vyrábí:

  • Přikrývky s hypoalergenní náplní – Hypoalergenní náplň nahrazuje tradiční péřovou náplň. I když máte k dispozici širokou škálu náplní například ze syntetických vláken, polyesteru nebo viskózy, pomohou pouze alergikům na peří. S roztoči a jejich alergeny si poradit nedokážou a některé materiály nemusí být moc prodyšné.
  • Přikrývky s mikrovlákny – Mikrovlákna jsou velmi jemná a hustě naskládaná vedle sebe, sami o sobě ale nedokáží zabráni pronikání roztočů a jejich alergenů (výkalů dovnitř), před alergiemi vás tedy neochrání. Mikrovlákna bývají navíc náchylná k nabírání statické elektřiny, což někomu nemusí úplně vyhovovat.
  • Přikrývky s nanovlákny – Nanovlákna jsou mnohem menší velikost než mikrovlákna, a díky tomu se do přikrývek nedostanou ani roztoči, ani jejich výkaly. Jejich hlavní nevýhodou je ale poněkud vyšší cena.

Jak funguje protiroztočová přikrývka pro alergiky od nanoSPACE?

Přikrývka proti roztočům od firmy nanoSPACE obsahuje nanovlákennou membránu, která zabraňuje roztočům, jejich alergenům, virům i bakteriím, aby ve výplni žili a množili se. Otvory mezi jednotlivými vlákny jsou velké 80 nm. Když vám povíme, že velikost roztoče se pohybuje okolo 420 000 nm a jeho alergen má nějakých 1000 nm, víte, co to znamená – tkaninou zkrátka nemá šanci projít.

Materiál nanoSPACE si představte jako sendvič, v němž najdete tkaninu ze 100% polyesterového mikrovlákna, uprostřed nanovlákennou membránu a z rubu pleteninu ze 100% polyesteru. Mikrovlákno a pletenina se stará o to, že je přikrývka měkká a jemná, membrána z nanovláken tvoří bariéru.

Přikrývka proti roztočům od firmy nanoSPACE obsahuje nanovlákennou membránu, která zabraňuje roztočům, jejich alergenům, virům i bakteriím, aby ve výplni žili a množili se.

Jak hodnotíme celoroční protiroztočovou přikrývku nanoSPACE?

Velmi často vám zdůrazňujeme, že boj s roztoči nevyhrajete pouze s protiroztočovým polštářem nebo povlakem. Lůžkovinami s nanomembránou musíte vybavit komplet celou postel. Před nějakým časem přišla na řadu protiroztočová přikrývka. Vybrali jsme si celoroční, a to hlavně z toho finančního hlediska.

Mohlo by vás zajímat: Protiroztočové povlaky či protiroztočové přikrývky a polštáře? Co je lepší?

Balení

Jak už jsme u nanoSPACE zvyklí, balení nemá podle nás chybu. Protiroztočová přikrývka dorazila v průsvitném uzavíratelném obalu na zip s motivem pavučinek. Nahoře je navíc ucho, díky čemuž se deka snadno přenese, pokud byste si ji chtěli s sebou vzít někam na cesty nebo se náhodou stěhovali. Využití bude mít ale obal spoustu.

Protiroztočová přikrývka dorazila v průsvitném uzavíratelném obalu na zip s motivem pavučinek.

Po stranách byly založené celkem 3 informační letáčky. První označoval typ produktu a rozměry, na druhém bylo graficky znázorněno složení přikrývky a na třetím jsme se dozvěděli, jak o přikrývku pečovat i jak zajistit, abychom v posteli už žádné roztoče neměli.

TIP: Recenze: Protiroztočový povlak na matraci s gumou pro alergiky nanoSPACE

Kvalita materiálu a ušití

Velmi oceňujeme, že je přikrývka prošitá, protože se díky tomu výplň neposouvá nikam na stranu a zůstává hezky rovnoměrně rozložená. Okolo přikrývky najdete velmi pevné lemování, u něhož podle nás nehrozí, že by se mohlo při povlékání prošoupat.

Také můžeme potvrdit příjemnost materiálu, protože ale povlékáme přikrývku do vlastního povlečení, není to úplně ta přední věc, které bychom věnovali pozornost. Možná to vy ale budete mít jinak, a tak oceníte, že celoroční přikrývka pro alergiky splňuje certifikaci o nezávadnosti látky OEKO-TEX® STANDARD 100. 

Celoroční přikrývka pro alergiky splňuje certifikaci o nezávadnosti látky OEKO-TEX® STANDARD 100. 

Nám vyhovují rozměry 140×200, ale k dispozici je vám i protiroztočová přikrývka 140×220 a 200×220. Samozřejmě čím větší rozměr, tím vyšší cena.

Funkčnost

Přikrývku jsme si pořídili před měsícem spolu s celoroční protiroztočovou sadou, kde navíc najedete i polštář. Protiroztočovou přikrývku ani polštář už nemusíte povlékat do protiroztočového povlečení. Vždy stačí jedna z možností – přikrývka, povlečení nebo povlak.

TIP: Recenze na celoroční protiroztočovou sadu komplet

Přikrývka proti roztočům funguje skvěle. Během noci nekýcháme, ani se nepřevalujeme a ráno nás neotravuje svědění pokožky, s čímž jsme před časem docela bojovali. Funkčnost navíc dokládá testování v ověřených institucích.

Musíme se přiznat, že jsme přikrývku vyzkoušeli přes podzimní a zimní měsíce, a tak zatím nevíme, jak nám bude její tloušťka vyhovovat v létě. Protože se ale celoroční protiroztočová přikrývka nanoSPACE hodí do pokoje přibližně o teplotě 22 °C a je prodyšná, věříme, že nám pod ní nebude horko.

Pokud tedy udržujete v ložnici jinou teplotu, zvolte jiné varianty. NanoSPACE nabízí celkem 5 typů protiroztočových přikrývek.

Údržba

Jakmile vám přikrývka dorazí můžete ji rovnou povléknout, není nutné ji hned prát. Protiroztočová přikrývka je lehká, takže s ní není při povlékání žádná velká práce.

Celoroční protiroztočová přikrývka se má prát jednou až dvakrát ročně na 40 °C (v akutních případech můžete pračku nastavit na 60 °C). Perte ji bez aviváže a používejte prací gel či prášek bez obsahu chloru a fosforu.

Celoroční protiroztočová přikrývka se má prát jednou až dvakrát ročně na 40 °C (v akutních případech můžete pračku nastavit na 60 °C). Perte ji bez aviváže a používejte prací gel či prášek bez obsahu chloru a fosforu.

Byť nám sušička dokáže ušetřit spoustu času, v případě přikrývky by mohl nastat pravý opak. Protiroztočová přikrývka nanoSPACE by se neměla sušit v sušičce ani na nízkou teplotu, protože by mohlo dojít k poškození nanovlákenné membrány, v důsledku čehož by ztratila protiroztočová přikrývka svou účinnost. Je tedy lepší nechat přikrývku volně uschnout.

Celoroční protiroztočová přikrývka pro alergiky nanoSPACE

Hodnocení
97%

Výhody a nevýhody produktu

👍🏻 Zachytí roztoče i jejich alergeny.
👍🏻 Splňuje certifikaci OEKO-TEX® STANDARD 100.
👍🏻 Jednoduchá údržba.
👍🏻 Česká výroba.

👎🏻 Vyšší cena. 

97%

Jak hodnotí protiroztočovou přikrývku pro alergiky ostatní uživatelé?

Určitě vás zajímají zkušenosti jiných uživatelů. Nás také zajímaly, a proto jsme se na eshopu nanoSPACE pod popisem produktu podívali na sekci hodnocení. Malou ochutnávku vám sem přikládáme, rozhodně ale doporučujeme pročíst recenzí víc, abyste nenabyli dojmu, že vám nutíme pouze jeden pohled.

Na eshopu nanoSPACE se podívejte, jak přikrývku proti roztočům hodnotí jiní uživatelé.

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Mohlo by vás také zajímat: 10 tipů, co dělat při alergii na prach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *