Vzrůstají pocity, že příliš čisté prostředí škodí našemu zdraví a alergiků proto přibývá. Údajně se používáním preventivních prostředků izolujeme od alergenů, a tím si nedokážeme vybudovat imunitu. Bohužel je to obrovský mýtus a vysvětlím vám proč.
Nedokážeme vytvořit naprosto čisté prostředí od alergenů
Ať už si vybavíme byt protiroztočovými přikrývkami, natřemi zdi samočistícím nátěrem , ani nejvýkonnější čističky vzduchu nedokáží zničit 100 % alergenů, jelikož otevíráme dveře a okna a vzduch proudí dovnitř a ven. Ačkoliv alergik přestane cítit alergické reakce, mikroskopické množství alergenů bude stále ve vzduchu.
I když zamezíme shromažďování a množení milionovým koloniím roztočů uvnitř přikrývek a polštářů, několik desítek jich stále bude na povrchu prostěradel, povlečení a i na našem oblečení. Alergik bude sice spát klidně a nerušeně, protože takové mikroskopické množství mu neoblíží, nikdy ovšem nebude zcela izolován. Sterilní prostředí neumíme ani nechceme vytvořit.

Počet alergiků a astmatiků roste, může za to smog
Ačkoliv to neradi slyšíme, zhoršuje se životní prostředí a vzduch je neustále znečistěnější. Počet alergiků a astmatiků s tím stoupá a nemůžeme považovat náš už náš vzduch za něco, co je přirozené a co tu bylo od pradávna, a s čím by se náš organismus měl vyrovnat.
Tělo alergika musí denně bojovat s prachem, smogem a dalšími alergeny, když se pohybuje mimo domov. Domov a především ložnice by měla složit k tomu, aby si alergik odpočinul. Pokud si lehne do lůžka, kde jsou akumulované kolonie roztočů, které je vlastně rojiště alergenů, alergik si nedokáže řádně odpočinout, budí se oteklí a podrážděný. Neléčená alergie může mít tak vliv na naše osobní i pracovní vztahy.

Pilulky řeší následky, nikoliv příčinu
Mnozí alergici řeší alergii pilulkami. Ovšem to není řešení. Pilulky řeší následky, nikoliv příčinu. Denně do sebe musí dávat chemicky vyrobené přípravky, které s sebou často nesou negativní následky v podobě únavy a ospalosti, protože mají tlumící účinky. Podráždění se proto zhoršuje. A alergik se necítí ani po osmi hodinách spánku vyspalý.
Řešte alergii nechemicky, předcházejte ji
Protiroztočové lůžkoviny s nanotkaninou jsou mechanickou nikoliv chemickou bariérou a jejich používání neřeší následky, ale příčínu. Nanotkanina je tkanina, která je pouze tenčí a s menšími otvory, než běžná tkanina. Samočistící nátěry, které čistí vzduch zase rozkládají roztoče na oxid uhličitý a páru za pomocí denního světla. Musíme si uvědomit, že nanotechnologie často vychází z jevů, které vědci vypozorovali z přírody.