Škodí alergikům příliš čisté prostředí?

Vzrůstají pocity, že příliš čisté prostředí škodí našemu zdraví a alergiků proto přibývá. Údajně se používáním preventivních prostředků izolujeme od alergenů, a tím si nedokážeme vybudovat imunitu. Bohužel je to obrovský mýtus a vysvětlím vám proč.

Nedokážeme vytvořit naprosto čisté prostředí od alergenů

Ať už si vybavíme byt protiroztočovými přikrývkami, natřemi zdi samočistícím nátěrem , ani nejvýkonnější čističky vzduchu nedokáží zničit 100 % alergenů, jelikož otevíráme dveře a okna a vzduch proudí dovnitř a ven. Ačkoliv alergik přestane cítit alergické reakce, mikroskopické množství alergenů bude stále ve vzduchu.

I když zamezíme shromažďování a množení milionovým koloniím roztočů uvnitř přikrývek a polštářů, několik desítek jich stále bude na povrchu prostěradel, povlečení a i na našem oblečení. Alergik bude sice spát klidně a nerušeně, protože takové mikroskopické množství mu neoblíží, nikdy ovšem nebude zcela izolován. Sterilní prostředí neumíme ani nechceme vytvořit.

Protiroztočové lůžkoviny pro děti alergiky
Protiroztočové lůžkoviny pro děti alergiky

Počet alergiků a astmatiků roste, může za to smog

Ačkoliv to neradi slyšíme, zhoršuje se životní prostředí a vzduch je neustále znečistěnější. Počet alergiků a astmatiků s tím stoupá a nemůžeme považovat náš už náš vzduch za něco, co je přirozené a co tu bylo od pradávna, a s čím by se náš organismus měl vyrovnat.

Tělo alergika musí denně bojovat s prachem, smogem a dalšími alergeny, když se pohybuje mimo domov. Domov a především ložnice by měla složit k tomu, aby si alergik odpočinul. Pokud si lehne do lůžka, kde jsou akumulované kolonie roztočů, které je vlastně rojiště alergenů, alergik si nedokáže řádně odpočinout, budí se oteklí a podrážděnýNeléčená alergie může mít tak vliv na naše osobní i pracovní vztahy.

Pilulky pro alergiky
Denní rutina alergika. Pilulky.

Pilulky řeší následky, nikoliv příčinu

Mnozí alergici řeší alergii pilulkami. Ovšem to není řešení. Pilulky řeší následky, nikoliv příčinu. Denně do sebe musí dávat chemicky vyrobené přípravky, které s sebou často nesou negativní následky v podobě únavy a ospalosti, protože mají tlumící účinky. Podráždění se proto zhoršuje. A alergik se necítí ani po osmi hodinách spánku vyspalý.

Řešte alergii nechemicky, předcházejte ji

Protiroztočové lůžkoviny s nanotkaninou jsou mechanickou nikoliv chemickou bariérou a jejich používání neřeší následky, ale příčínu. Nanotkanina je tkanina, která je pouze tenčí a s menšími otvory, než běžná tkanina. Samočistící nátěry, které čistí vzduch zase rozkládají roztoče na oxid uhličitý a páru za pomocí denního světla. Musíme si uvědomit, že nanotechnologie často vychází z jevů, které vědci vypozorovali z přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *