Recenze: Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE

Pokud čtete náš blog pravidelně, víte, že na alergii na roztoče už naštěstí existuje celá řada řešení a spoustu z nich jsme si už představili. V tomto článku jsme si pro vás připravili recenzi na protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE, protože samozřejmě číst si o účincích produktu je jedna věc, ale sám ho vyzkoušet na vlastní kůži je věc druhá. Věříme, že vám naše hodnocení při rozhodování o tom, jestli povlak koupit nebo ne, pomůže. Jdeme na to.

K čemu je protiroztočový povlak na polštář pro alergiky?

Také máte takovou tu celoroční rýmu? A víte, že je hodně pravděpodobné, že nejde o obyčejnou rýmu ale o alergickou? Pokud v noci nebo po probuzení kýcháte a hlen, který vysmrkáte, nemá žádné zabarvení, pak vám podle nás vaše potíže způsobují roztoči. Přesně s tímhle jsme se totiž potýkali i my, dokud jsme nepřešli na protiroztočové lůžkoviny.

Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky tedy slouží k tomu, aby se roztoči ve vašem polštáři neshromažďovali, nerozmnožovali a vám se tak nerozjeli nepříjemné příznaky alergie. Díky tomu se vy i vaše okolí lépe vyspí.

Mohlo by vás zajímat: V čem se liší rýma od alergie?

Protiroztočové povlaky na polštáře se vyrábí z různých materiálů. Každý má své výhody a nevýhody. Můžete se setkat s:

  • Voděodolnými materiály – Voděodolné povlaky jsou sice levné a jen tak se nezašpiní, ale více se v nich potíte. Navíc docela dost šustí, což může probudit jak vás, tak vašeho partnera. Roztoče sice zachytí, ale kvůli neprodyšnosti se pro alergiky a atopiky úplně nehodí.
  • Zhuštěné mikrovlákno polyesteru/zhuštěná bavlna – Tyto povlaky jsou prodyšnější. Sice zachytí roztoče, ale už si neporadí s jejich alergeny (výtrusy). I v tomhle případě se můžete setkat se šustěním, když se v noci převalíte.
  • Nanovlákenné materiály – Povlaky vyrobeny z nanovláken zachytí jak roztoče, tak jejich alergeny. Jsou prodyšné a nešustí. Akorát za ně o něco více zaplatíte.

Jak funguje protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE?

Povlaky fungují na principu mechanické bariéry. Když polštář povlečete do protiroztočového povlaku, zabráníte roztočům uvnitř množit se. Zároveň se od té doby nedostane žádný roztoč dovnitř ani ven. Na povrchu prodyšné textilie je tenká vrstva české nanotkaniny.

Nanotkanina se skládá z tenkých vláken, které mají tak malou velikost (mezi jednotlivými vlákny jsou otvory velké 80 až 150 nm), že skrze ně ani roztoč neprojde. Oproti konkurenčním mikrovláknům a přírodním materiálům (mají otvory v řádu mikrometrů) jsou otvory v nanotkanině mnohem menší. Nanometr je 1000x menší než mikrometr.

Povlaky fungují na principu mechanické bariéry. Když polštář povlečete do protiroztočového povlaku, zabráníte roztočům uvnitř množit se. Zároveň se od té doby nedostane žádný dovnitř ani ven. Na povrchu prodyšné textilie je tenká vrstva české nanotkaniny.

Jak hodnotíme protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE?

Protože nás ze všeho nejvíce zajímá samozřejmě účinnost, vybrali jsme si protiroztočový povlak na polštář z nanovlákna. Sice byl povlak oproti povlakům z jiných materiálů dražší, ale pořád jsme si zvolili ekonomickou variantu. Nanovlákenné polštáře a přikrývky jsou totiž dražší a přitom stejně účinné. Tohle si zapamatujte.

Balení

Objednali jsme si balení 2 kusů protiroztočových povlaků na polštář nanoSPACE. Povlaky přišli ve čtvercové krabičce s designem pavučinek, kolem níž byl tvrdý modrý papír s logem výrobce a rozměry produktu.

Po otevření krabice na nás čekali složené povlaky, poděkování za nákup a informace o tom, jak protiroztočový povlak na polštář používat i jak se o něj starat.

Objednali jsme si balení 2 kusů protiroztočových povlaků na polštář nanoSPACE. Povlaky přišli ve čtvercové krabiččce s designem pavučinek, kolem níž byl tvrdý modrý papír s logem výrobce a rozměry produktu.  Po otevření krabice na nás čekali složené povlaky, poděkování za nákup a informace o tom, jak protiroztočový povlak na polštář používat i jak se o něj starat.

TIP: Protiroztočový povlak na matraci se zipem pro alergiky nanoSPACE

Kvalita materiálu a ušití

Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE je vyrobený z 99,9% polyesteru a 0,1% polyamidu 6. Polyester je mikrovlákno, polyamid 6 nanovlákno. Možná kvůli poměru použitých materiálů začínáte pochybovat o účinnosti povlaku, ale i tak nízké procento nanovlákna si dokáže s roztoči poradit na maximum, o tom ale až o pár řádku níže.

Povlak je na omak velmi jemný a měkký. Navíc kvalita ušití dokládá, že vsadit na zlaté české ručičky se i dneska vyplatí. Žádná nitka nikde nevyčuhuje, vše je důkladně začištěné a švy velmi pevně drží. Zip se snadno zapíná. Velmi oceňujeme, že ho výrobce nezapnul úplně a nechal tam pro nás malý otvor, abychom nemuseli hledat jeho začátek a mohli se pustit do povlékání.

Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE je vyrobený z 99,9% polyesteru a 0,1% polyamid 6. Polyester je mikrovlákno, polyamid 6 nanovlákno.

Použitý materiál nanoSPACE navíc splňuje certifikaci o nezávadnosti látky by OEKO-TEX® STANDARD 100. Jde o mezinárodně uznávaný standard pro hodnocení bezpečnosti textilních výrobků a použitých surovin z hlediska potenciálních škodlivých látek. Jednoduše řečeno, je to doklad toho, že protiroztočový povlak na polštář pro alergiky můžete bez obav používat, protože vám nezpůsobí žádné zdravotní potíže.

TIP: Recenze: Protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky nanoSPACE

Používání

Protiroztočový povlak na polštář nanoSPACE je povlak nikoliv povlečení. To znamená, že svůj polštář povléknete do povlaku a na něj ještě povlečete svoje vlastní povlečení. Někomu nemusí tolik vrstev úplně vyhovovat.

Pokud se bojíte, že vám polštář v povlaku sklouzne, uklidníme vás. Když si polštář důkladně změříte a podle toho zvolíte velikost povlaku, žádné problémy vám nehrozí. Všechno přesně sedí. My jsme zvolili povlak o rozměrech 40 x 40 cm na polštář, který si dáváme pod hlavu při čtení, dívání na televizi nebo si ho bereme na cesty.

TIP: Recenze: Protiroztočový povlak na matraci s gumou pro alergiky nanoSPACE

Funkčnost

Pokud stejně jako my spíte na polštáři o větším rozměru (50 x 70 cm) a občas na něm máte menší polštářek s protiroztočovým povlakem, tak vás to od roztočů nezachrání. Do protiroztočových lůžkovin je třeba povléknout i další části postele včetně matrace.

Protiroztočový povlak na polštář nanoSPACE prošel testováním v Textilní zkušebním ústavu v Brně, na Technické univerzitě v Liberci a Státním zdravotním ústavu v Praze. Už to vám leccos napoví. Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %, prachových částic ≥ 99,0 % a nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou.

Nemůžeme nic než jen souhlasit. Protože máme protiroztočový polštář i přikrývku, máme i srovnání. Protiroztočový povlak na polštář nanoSPACE funguje stejně účinně jako ostatní protiroztočové lůžkoviny, a to je to „jen“ povlak. V noci se nám dobře spí, nepřevalujeme se, ani nekýcháme.

Protiroztočový povlak na polštář nanoSPACE prošel testováním v Textilní zkušebním ústavu v Brně, na Technické univerzitě v Liberci a Státní zdravotním ústavem v Praze. Už to vám leccos napoví. Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %, prachových částic ≥ 99,0 % a nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou.

TIP: Recenze na celoroční protiroztočovou sadu komplet

Údržba

Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE nemusíte hned prát, ale rovnou ho použít (povlak povlékáte ještě klasickým povlečením, je to takový chránič před roztoči). To však neplatí pro váš polštář. Výrobce ho doporučuje vyprat na 60 °C. Tato teplota totiž zabije roztoče, kteří si ve vašem polštáři doposud lebedili. Pokud ho ale nevyperete, nevadí, postupně v polštáři zemřou, protože se nedostanou přes povlak k potravě – zbytkům vaší kůže. Vyprání je tedy jen pro váš pocit.

Potom už můžete polštář bez obav povléct do povlaku a přes něj pak povléknout ještě vlastní povlečení. Je s tím napoprvé o trochu víc práce, ale myslíme si, že to není nic, co by člověka vyloženě zdržovalo.

Když budete po nějakém čase prát povlečení, není třeba prát i povlak. Ten stačí otřít jen vlhkým hadříkem nebo vysát. Protiroztočový povlak na polštář nanoSPACE se pere jednou ročně bez aviváže na 40 °C, v nutných případech můžete na 60 °C, v pracím gelu nebo prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Povlak po vyprání nesušte v sušičce, nechte ho volně uschnout a ani ho nežehlete.

Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky nanoSPACE

Hodnocení
94%

Výhody a nevýhody produktu

👍🏻 Prokázaná účinnost.
👍🏻 Certifikovaný materiál.
👍🏻 Jednoduchá údržba.
👍🏻 Česká výroba.

👎🏻 Potřeba povléknout přes povlak vlastní povlečení.
👎🏻 Někomu nemusí vrstva mezi polštářem a povlečením vyhovovat.

94%

TIP: Protiroztočový povlak na přikrývku pro alergiky nanoSPACE

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

Přečtěte si: Jak se zbavit roztočů: kompletní průvodce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *