Recenze: Protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky nanoSPACE

Sháníte protialergický polštář a narazili jste na českého výrobce nanoSPACE? Je naprosto pochopitelné, že se nákupu trochu bojíte, když nejde o malou investici. Už teď vám ale můžeme napovědět, že je to investice, která se vyplatí. Přečtěte si naši recenzi, kde hodnotíme protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky právě od nanoSPACE.

Na protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky od nanoSPACE povlékáte vlastní povlečení. To už nemusí být protiroztočové, protože nanovlákenná membrána v polštáři je v boji proti roztočům naprosto dostačující.

K čemu slouží protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky?

Protiroztočový polštář je navržen speciálně pro lidi trpící alergií na roztoče, která se vyznačuje především rýmou, kašlem a potížemi s dýcháním. Tento typ polštářů se vyrábí z materiálů odolných vůči roztočům – měly by jim bránit v proniknutí do polštáře a hromadění v něm.

Protiroztočový polštář bez zipu má oproti tomu se zipem uzavřenou konstrukci, což minimalizuje riziko proniknutí roztočů dovnitř na opravdové minimum. Roztoči nemají k dispozici žádný otvor, kterým by se mohli do polštáře dostat.

Hlavní nevýhodou protiroztočového polštáře bez zipu může ale být omezená možnost kontroly vnitřní výplně. Její množství a rozložení přizpůsobíte svým potřebám velice obtížně.

Mohlo by vás zajímat: 10 tipů, co dělat při alergii na prach

Jak funguje protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky nanoSPACE?

V protiroztočovém polštáři bez zipu od nanoSPACE se nachází vrstva nanovláken, díky nimž se právě roztoči do polštáře nedostanou. Nanovlákennou membránu totiž tvoří velmi tenká nanovlákna, která mezi sebou mají tak tenké otvory (80 až 150 nm), že mezi nimi neprojdou ani okem neviditelní roztoči (420000 nm) ani jejich alergenní výkaly (1000 nm).

NanoSPACE polštář je složen celkem ze 3 vrstev. Na jedné straně je tkanina z mikrovláken polyesteru, uprostřed je již zmíněná nanovlákenná membrána a na druhé straně pletenina z polyesteru. Netkaná textilie pevně drží nanovlákennou membránu na místě, a tak účinně brání průniku roztočů.

Protiroztočový polštář bez zipu nanoSPACE je sám o sobě antialergický, a proto ho nemusíte povlékat do protiroztočového povlaku nebo povlečení.

V protiroztočovém polštáři bez zipu od nanoSPACE se nachází vrstva nanovláken, díky nimž se právě roztoči do polštáře nedostanou. Protiroztočový polštář bez zipu nanoSPACE je sám o sobě antialergický, a proto ho nemusíte povlékat do protiroztočového povlaku nebo povlečení.

Jak hodnotíme protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky od nanoSPACE?

Jestli už jste četli naše předchozí recenze na nanoSPACE, víte, že už jsme vyzkoušeli velký polštář, přikrývku a protiroztočový povlak na polštář. Protože patříme mezi polštářové nebo spíše polštářkové typy, vybrali jsme si tentokrát sadu dvou neprošitých polštářů bez zipu o rozměrech 40×40 cm.

Balení

Polštáře nám přišly v tmavě modrém batohu nebo spíše vaku s potisky pavučinek, které odpovídají designu nanoSPACE. Sice to není to nejdůležitější, ale už jen tyto drobné detaily vám o výrobci leccos napoví. Navíc se nám bude vak určitě ještě na něco hodit, takže pokud se pro polštáře také rozhodnete, určitě si vak schovejte.😉

Součástí balení byly samozřejmě informace o tom, jak protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky funguje, z čeho se skládá a jak o něj pečovat, aby nám vydržel opravdu dlouho, aniž by byla snížena jeho účinnost.

Polštáře nám přišly v tmavě modrém batohu nebo spíše vaku s potisky pavučinek, které odpovídají designu nanoSPACE. Součástí balení byly samozřejmě informace o tom, jak protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky funguje, z čeho se skládá a jak o něj pečovat.

TIP: Přikrývky, polštáře a povlaky pro alergiky + 10 % sleva

Kvalita materiálu a ušití

Nejsme žádní odborníci přes šití, ale asi poznáme, když něco není správně a kvalitně ušité. To se rozhodně netýká nanoSPACE polštářů. Oba polštáře odpovídají rozměrům a nikde vyčuhují žádné nitky. Věříme, že stejně tak tomu bude u jiných rozměrů polštářů.

Materiál je na omak velmi příjemný. Pokud bychom měli být konkrétní, tak se protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky skládá z 99% polyesteru a 1% polyamidu 6, což je právě nanovlákenná membrána. Výplň tvoří 100% polyester, a to kuličkové duté vlákno UNICO. Polštář je hezky naducaný, ale je nám jasné, že to nemusí vyhovovat úplně každému.

Jedním ze stěžejních kritérií výběru polštářů pro nás byla certifikace. Protiroztočový polštář od nanoSPACE splňuje certifikaci o nezávadnosti látky OEKO-TEX® STANDARD 100. Jde o mezinárodně uznávaný standard, který poskytuje lidem záruku, že textilní výrobek byl podroben testování, z něhož vyšel jako bezpečný a nezávadný pro lidské zdraví.

TIP: Recenze: Celoroční protiroztočová přikrývka pro alergiky nanoSPACE

Používání

Na protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky od nanoSPACE povlékáte vlastní povlečení. To už nemusí být protiroztočové, protože nanovlákenná membrána v polštáři je v boji proti roztočům naprosto dostačující.

Jak už jsme naznačili, naše postel je plná polštářů. Zvolili jsme si sadu 2 polštářů, které používáme pod hlavu nebo se o ně opíráme a někdy hodíme i na sedačku v obýváku, když máme tzv. „pyžámkové dny“. V sadě mají polštáře rozměry 40×40, lze ale zakoupit, protiroztočový polštář bez zipu o rozměrech 45×60, 50×50, 50×60 či 50×70 cm.

Funkčnost

Funkčnost polštáře dokládá výrobce testováním na Textilním zkušebním ústavu v Brně, Technické univerzitě v Liberci a Státním zdravotním ústavu Praha. Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %, prachových částic ≥ 99,9 % a nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou.

Co se týče našeho laického názoru, tak můžeme říct, že nás v noci neprobouzí žádné kýchání a ráno nám nevyskočí žádná svědivá vyrážka, s níž jsme před časem docela zápasili. Musíme vám ale připomenout, že do protiroztočových lůžkovin máme povlečenou celou postel, tedy i matraci.

Přečtěte si: Recenze nanoSPACE: Celoroční protiroztočová sada komplet

Údržba

Protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky nanoSPACE se má prát bez aviváže na 40 °C, v akutních případech i na 60 °C. Nejdůležitější je použít prací prášek nebo gel, který neobsahuje chlor ani fosfor.

Výrobce zároveň nedoporučuje sušit polštář v sušičce, a to ani na nízkou teplotu, protože by mohlo dojít k poničení nanovlákenné membrány.

Nad údržbou si ale jinak hlavu lámat nemusíte, protože protiroztočový polštář se má prát maximálně jednou až dvakrát ročně.

Protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky nanoSPACE

Hodnocení
95%

Výhody a nevýhody produktu

👍🏻 Prokázaná účinnost.
👍🏻 Příjemný a prodyšný materiál.
👍🏻 Certifikace OEKO-TEX® STANDARD 100.
👍🏻 Snadná údržba.

👎🏻 Nelze přizpůsobit výplň vlastním potřebám.
👎🏻 Vyšší cena.

95%

TIP: Protiroztočový povlak na matraci se zipem pro alergiky nanoSPACE

Jak hodnotí protiroztočový polštář bez zipu pro alergiky od nanoSPACE jiní uživatelé?

Náš názor už znáte, teď vám navrhujeme prostudovat hodnocení jiných uživatelů. Díky jejich zkušenostem si uděláte lepší obrázek o tom, jestli protiroztočový polštář bez zipu od nanoSPACE opravdu funguje.

Náš názor už znáte, teď vám navrhujeme prostudovat hodnocení jiných uživatelů. Díky jejich zkušenostem si uděláte lepší obrázek o tom, jestli protiroztočový polštář bez zipu od nanoSPACE opravdu funguje.

O nanoSPACE

NanoSPACE je česká firma, která jako první na světě začala vyrábět protiroztočové povlaky, přikrývky a polštáře s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012 a zaměřuje se na nanotechnologie použitelné v každodenním životě. Dlouhodobě vyvíjí produkty, které zlepšují kvalitu života lidí, především alergiků a astmatiků. Zároveň dbá na šetrnost k životnímu prostředí.

TIP: Recenze: Protiroztočový povlak na matraci s gumou pro alergiky nanoSPACE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *